Formstudio - nejsnadnější vyplňování formulářů na PC

V následující přehledné tabulce je srovnání dostupných formulářů programu FORMstudio v jednotlivých verzích.

FORMstudio Standard Profesional Multi
Základní formuláře v ceně licence v ceně licence v ceně licence
DPFO závislá činnost za příplatek za příplatek za příplatek
Ekologické a spotřební daně za příplatek za příplatek za příplatek
Majetkové daně za příplatek za příplatek za příplatek
Komplet (všechny formuláře) za příplatek za příplatek za příplatek


Proč používat program FORMstudio?

1. Ušetříte až 50% času a práce

Pokud ještě vyplňujete tiskopisy ručně, přinese vám program zcela zásadní úsporu práce. Díky automatickým výpočtům a doplňování údajů ušetříte až 50% práce a času, který vyplňováním formulářů trávíte. Zadané hodnoty můžete kdykoliv upravit a s pomocí zabudovaných kontrol získáte jistotu, že jste se nedopustili chyby a že máte vyplněné všechny potřebné údaje.

2. Všechny potřebné tiskopisy budete mít v počítači

Už nemusíte chodit pro tiskopisy na úřady nebo je hledat na internetu. Ve FORM studiu najdete více než 800 tiskopisů z ekonomických, daňových, pracovněprávních a dalších oblastí, vždy v aktuální podobě. V rámci bezplatných aktualizací budete automaticky dostávat všechny nově vydané formuláře v průběhu celého roku.

3. Rychle vyplníte jakýkoliv formulář

Všechny údaje, které program může vyplnit automaticky, také sám vyplní. Mnoho údajů, které se vyplňují do formulářů opakovaně, si zadáte jednou do parametrů a program je automaticky vloží do každého nového formuláře. Automaticky se provádějí výpočty údajů, které je možné odvodit, nebo doplňují celé texty, které jste už jednou zadali.

4. Nechejte se vést přehlednou nápovědou a pokyny

Už nemusíte shánět pokyny k vyplnění tiskopisů a hledat v nich, jak vyplnit který údaj. Pro každou kolonku složitějších formulářů, na které se zastavíte, uvidíte pokyny pro její vyplnění v okénku, které je součástí přehledného editoru formulářů.

5. Profesionálně vytisknuté formuláře budou vaší vizitkou

Formuláře můžete vytisknout elegantně vyplněné včetně předlohy na pozadí. Vyplněný formulář lze jednoduše vytisknout přesně tak, jak vypadá originální tiskopis a při tom si třeba zvolit barvu a typ písma zadaných údajů nebo můžete tisknout pouze hodnoty do originálních tiskopisů.

6. Posílejte formuláře elektronicky a ušetřete náklady na tisk a doručování

Zapomeňte na fronty na úřadech, elektronické podatelny mají otevřeno 24 hodin. Odesláním elektronickou cestou ušetříte náklady na papír, tisk a poštovné nebo čas a nervy cestováním a čekáním na úřadech. Elektronické podání umožňuje dnes již řada institucí. Těm ostatním nebo vašim klientům můžete posílat vyplněné formuláře e-mailem přímo z programu. Při tom je můžete elektronicky podepsat a tak potvrdit stejně, jako kdybyste je podepisovali ručně.

7. Na včasnou platbu daně nebo zálohy už nezapomenete

Z formulářů vytisknete příkaz k úhradě nebo platbu zařadíte do kalendáře, který vám ji včas připomene. Pokud z formuláře vyplývá potřeba zaplatit daň nebo jinou platbu, můžete přímo z něj vytvořit příkaz k úhradě nebo uložit záznam do platebního kalendáře k pozdějšímu vyřízení. Program vám pomůže i s výpočty záloh daní a odvodů.

8. Veškeré dokumenty budete mít v přehledném archivu

Elektronický archiv vám pomůže udělat pořádek ve všech formulářích i v potřebných podkladech a dokumentech. Formuláře se ukládají do databáze, ve které je můžete libovolně třídit nebo vyhledávat podle mnoha kritérií. Máte k dispozici celou historii práce na každém formuláři i s možností vlastních poznámek k prováděným změnám. Do archivu si můžete ukládat nejen formuláře, ale i jakékoliv jiné dokumenty, třeba data účetních závěrek.

9. Získáte perfektní účetní a daňovou kancelář

Pokud zpracováváte daně nebo účetnictví pro vaše klienty, najdete v programu mnoho užitečných funkcí. Pro účetní a daňové profesionály poskytuje program velkou pomoc v komplexní agendě o klientech. Všechny záznamy jsou uspořádány v přehledných tabulkách s možností vyhledávání nebo třídění. K dispozici jsou např. sestavy s přehledy o jednotlivých formulářích, charakteristické údaje z formulářů bez nutnosti formuláře otevírat nebo automatické odesílání e-mailů klientům s upozorněním na blížící se platby. Prostě takové funkce, které jinde těžko najdete a které vám pomohou být lepší než vaše konkurence. A pokud u vás pracuje více lidí, můžete data sdílet v síti s pomocí SQL databáze, kde jsou data bezpečně uložena.

10. Pokud budete potřebovat poradit, rádi vám pomůžeme

Postaráme se, abyste měli stále k dispozici aktuální formuláře a funkční a moderní program. S programem FORM studio máte jistotu naší podpory. Pracovníci technické podpory vám vždy ochotně poradí. Z internetu si můžete kdykoliv zaktualizovat formuláře i program a e-mailem si můžete nechat posílat zdarma zpravodaj s informacemi o změnách a novinkách.